Vesmírná perla / Pharao

Naprosto originální šperk !

Skleněná vinutka (perla) s Libyjským sklem (1 ks).

Skladem
1 800 Kč
Kategorie: Vesmírné perly
Garance autenticity
Ověřené meteority z celého světa
Neomezená záruka autenticity. Jsme členy IMCA, Světové asociace sběratelů meteoritů.
Dárek
Originální dárek
Nejen pro fanoušky vesmíru, ale také pro milovníky originálních šperků.

Inspirováno egyptským vládcem Tutanchamonem, který měl ve své hrobce uložen šperk právě s Libyjským sklem, jako hlavním kamenem. 

Zde je pár slov přímo od autora: Na tuto konkrétní edici je použita následující kombinace: kámen Libyjské sklo, sodné sklo z vlastní tavby v hliněné peci, italská skla. Libyjské sklo je nadrceno do určité velikosti, které sklo přijme, protože sklo je potvora. Pokud nebude správná velikost, nebo je materiálu moc, praskne.

Začínám jedním kusem, kdy nechávám dílo zrát. Pokud mám jakékoli pochybnosti, nebo myšlenky nejsou nastaveny na dané dílo, vypínám kahan.

Po utavení a vytažení vzniklé hmoty do tyček, ještě jednou vše nadrtím na prach a celý postup pokračuje znovu. Bílé sklo přetavuji jednou, kobaltové 2x. Výslednou nazelenalou barvu pak v tomto případě dotvořila barva samotného skla. 

velikost: + - 14 x 7 mm, vnitřní průměr 4,3 mm. Fotografie pocházejí z různých kusů, každý je trošku odlišný - prostě originál!  Cena za 1 kus

Vyrobeno v ČR. autor Martin Maršál

Přidáme kousek Libyjského skla uloženého v průhledné krabičce s popiskem.

Číslovaný certifikát pravosti od meteority.com - člena prestižní Světové asociace sběratelů meteoritů IMCA.

počet kusů v této edici: 15

celkem všech edicí: 10

Zatímco v novodobé historii byly tyto kameny poprvé zdokumentovány až v roce 1932, šperk s tímto kamenem byl objeven, mezi tisíci dalšími předměty v hrobce egyptského faraona Tutanchamona, který vládl přibližně v letech 1933-1923 př. n. l. (hrobka objevena v roce 1922).

Stejně jako tomu bývá u meteoritů, kdy novodobá historie tyto pády teprve objevuje, jsou po celém světě důkazy o používání jak mimozemského železa, tak opracovaných tektitů a impaktů (zbraně, hroty, šípy, řezné nástroje, šperky).

O vzniku se vedly dlouhou dobu debaty, dnes už se ale téměř s úplnou jistotou ví, že je původ těchto žlutých krasavců opravdu mimozemský. Vše nasvědčuje impaktnímu původu, tedy že za jejich vznik může dopad asteroidu, nebo jeho výbuch v blízkosti Země.

Libyjské sklo je nejčistší forma skla (až 99% SiO2). Jedná se o přetavený písek, přičemž teplota potřebná k tomuto procesu musela krátkodobě přesáhnout 1700 °C.

Vyskytuje se na jihozápadě Egypta, na hranici s Libyí, na ploše 2000 až 6500 km2 (tzv. Velké písečné moře). Jeho stáří bylo změřeno na asi 29 milionů let.

Oproti tektitům (např. naše Vltavíny), nejsou impaktity vymrštěny do velkých vzdáleností, ale zůstávají v blízkosti původního dopadu tělesa.

Také nemají tzv. skulptaci (jako většina jiných tektitů), protože ostrý písek po miliony let ohlazoval jejich tvar (jsou ale vyjímky, kdy se objevuje důlkovitá skulptace).

Co se barvy týče, většina jsou žluté barvy, od mléčných odstínů, až po téměř průsvitné kousky. Některé kusy mají zabarvení až do zeleného, nebo hnědého odstínu. Vyskytují se kusy od několika gramů, až po bloky, které váží 25 Kg.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zpět do obchodu