O NÁS

Na celém projektu spolupracuje skvělý tým několika nadšených lidí. 

Každý umíme něco a dohromady tvoříme celek aktivit, vzdělávání, výzkumu, sběratelství, výroby a obchodu. 

Na různých místech můžete také narazit na naše ambasadory, což jsou zkušení sběratelé z Česka a Slovenska, kteří s námi spolupracují.Jaroslav FILIP

 Jdi za svými sny! 

Přesně před 4-mi lety jsem se rozhodl, že zkusím přetavit svůj životní zájem o vesmír a toho co z něj padá, do nějaké hmatatelné formy. A založil jsem web a později eshop. 


To nemůže fungovat, říkali. Je to blbost. Nikoho to nezajímá. To ti nevyjde. Přijdeš na mizinu. Dělej normální práci. Nevěřím ti. 


Neposlouchej je. Kdo nic nezkusí, nic nezíská. Jdi postupně, krok za krokem, za svým vysněným cílem, spoj se se skvělými lidmi, poslouchej je a uč se. Najdi lidi, kteří ti pomůžou a posunou tě dál. 


Střih, rok 2023. Prodal jsem tisíce meteoritů, tektitů a šperků. Náš obchod patří mezi TOP prodejce v ČR a SK. Služby a standardy, které nabízíme, nedělá nikdo jiný.


Jako třetí člověk v ČR jsem se dostal do prestižní Světové sběratelské asociace meteoritů IMCA. 


Otevřel jsem unikátní soukromé Muzeum, které je na počet vystavených vzorků největší v Česku a na Slovensku. Za rok a půl nás navštívilo 2 tisíce lidí.


Naplánované přednášky pro školy, seniory, astronomické kroužky a mnoho jiných spolků, mám v diáři na měsíce dopředu. 

Kameny ode mě jsou v Národním muzeu v Praze, na řadě hvězdáren a planetárií, ve školách a na mnoha dalších místech. Zažil jsem si mediální zkušenosti v televizi a novinách.


Poznal jsem ty nejlepší lidi v tomto oboru, světové kapacity, učil a stále se učím od těch nejlepších.


Ano, nebylo to jednoduché. Ano, mnohokrát jsem pochyboval, ale nikdy jsem to nevzdal, místo toho jsem si přidal více práce a odhodlání.


Když to dnes, po 4 letech vyhodnotím, vím, že to byla správná cesta, že to neskutečně obrovské množství energie, kterou tomu 4 roky věnuji se vyplácí a že za mnou zůstane kus poctivě a profesionálně odvedené práce.


Chci na tomto místě poděkovat svým partnerům, přátelům, zákazníkům, fanouškům a samozřejmě mé budoucí ženě, za podporu, důvěru a pomoc v budování mého snu - DÍKY !


Nemá to vyznít jako nějaké chlubení, má to vyznít jako motivace, že když něco chceš a tvrdě za tím jdeš, může to vyjít, ať to zní jakkoli neuvěřitelně.Takže znovu chci říct - jdi za svým snem... Ať se ti daří!

Jaroslav FILIP - zakladatel   www.meteority.com


Akce pro veřejnost

Pravidelně pořádáme akce pro všechny fanoušky vesmíru nejen v Muzeu, ale i v krásné přírodě Beskyd. 

Mezi naše pravidelné akce patří třeba pozorování Perseid...

Nebo lov skutečných meteoritů, která nám každoročně dopadnou na místní louku.

Nalezené kousky si pak mohou děti nechat.Obchodní aktivity

Vybírám a zprostředkuji kvalitní kusy sběratelské i muzejní kvality z celého světa. 

Následně v Česku nechávám ověřit mimo jiné velmi přesnou spektrometrickou analýzou.

Jako ověřený člen I.M.C.A.- 3. v ČR+SK ,500 TOP lidí na světě v této asociaci zaručují vysoký standard služeb s meteority spojených.

Tito lidé, často "lovci" meteoritů jsou mezi mými přáteli a pomáhají zprostředkovat TOP kameny.

Ke každému kamenu certifikát pravosti s neomezenou zárukou autenticity.

Meteority od nás jsou v Národním muzeu v Praze, na hvězdárně a planetáriu M. R. Štefánika v Hlohovci, ve školách, v zájmových skupinách  a na dalších místech.

Náš obchod meteority.com slouží taky jako zprostředkovatel nabídky různých meteoritů od předních sběratelů. Meteority jsou námi ověřeny a certifikovány.