Vinutá perla s meteoritem Campo del Cielo

Martin Maršál-unikátní produkt

Uvedená cena je za 1 kus (1x perla) + přidáme kousek železného meteoritu Campo del Cielo v dárkové krabičce. Foto originální, každý kousek je trošku odlišný - prostě originál! Vyrobeno v ČR, skvělým sklářem Martinem Maršálem.

Velmi unikátní, nádherná a poctivá ruční práce, Utavena je z italského skla, skla z vlastní tavby a prachu z meteoritu (Campo del Cielo - Argentina). Vlastní sklo je sodné sklo taveno v pícce z křemičitého písku a příměsí.

velikost: + - 14 x 7 mm

střed Stříbro Ag 925,  vnitřní průměr 4,3 mm.

Vhodné na náramek Pandora a podobně.

Jedná se o moderní výrobu tzv. sodného skla, které bylo velice oblíbeno v pravěku. Základní složkou skla byl jemný písek, do kterého byl v přísných poměrech přidáván natron - soda a vápník. Následně byly do vytaveného a vyčištěného skla přidávány oxidy kovů (železo, měď, olovo, kobalt, atd.) pro získání sytých barev. Výrobky ze sodného skla se objevují již na sklonku starší doby železné, svůj největší rozkvět zažívají v době laténské - době spojované s historickými Kelty. Může to znít překvapivě, ale i Keltové byli zruční skláři vyrábějící pestré skleněné korálky a dokonce i náramky. Velké oblibě se těšily žluté korálky s očky nebo kobaltově modré korálky s jemnou vlnovkovou výzdobou, známe ovšem i jiné, mnohem složitější vzory. Surové sklo se dováželo v podobě ingotů z dalekého východu: z území Syropalestiny nebo Egypta. Tyto dvě oblasti prosluly svou sklářskou výrobou, navíc zde byla těžena zásadní surovina pro výrobu skla - natron neboli soda. Vhodné je zmínit i značnou oblibu skla v antickém světě. V Římském impériu existovaly stovky skláren produkujících mistrovské výrobky. S pádem Římské říše byly staré obchodní cesty spojující Východ a Západ postupně opuštěny a bylo třeba najít náhradu za chybějící natron. Ale to už je jiný příběh nových skláren z dob raného středověku.
1 100,00 Kč
Please select variants first