Přednáška / 4.11. / Tunguzská záhada

kdy: pátek 4.11.2022 v 17 hod.

kde: Muzeum meteoritů ve Frýdku-Místku

V ceně vstupenky je nealko občerstvení (voda, káva, čaj). 

TUNGUZSKÁ ZÁHADA - neboli Tunguzská katastrofa byl mimořádně silný výbuch, ke kterému došlo 30. června 1908 nedaleko řeky Podkamenná Tunguska v prostoru centrální Sibiře, v dnešním Krasnojarském kraji. Událost je připisována výbuchu přiletivšího kosmického tělesa s rozměry 50 až 190 metrů (záleží na hustotě, rychlosti, kompaktnosti a úhlu dopadu), které vybuchlo ve výšce asi 5 až 10 km nad zemským povrchem. 

Exploze byla natolik silná, že v oblasti přibližně 2 150 km² vyvrátila a přelámala víc než 80 milionů stromů. Síla výbuchu je odhadována na 10 až 30 megatun, což je 2 000 krát víc než měla atomová bomba svržená na Hirošimu. V oblasti exploze nebyl nikdy nalezen žádný odpovídající meteorit.

Pokud máte volnou vstupenku a chcete ji uplatnit právě na tuto přednášku, jako způsob platby zvolte osobní odběr v Muzeu meteoritů. Jinak preferujeme online platbu, nebo platbu bankovním převodem, vy i my pak máme garanci svého/obsazeného místa - děkujeme. Jako způsob dodání zvolte elektronicky.  Pokud z nějakého důvodu chcete platbu až na místě - volejte prosím a domluvíme se. Volejte i pokud není k dispozici např. zlevněná vstupenka ale standardní ano, vyřešíme.

KAPACITA JE OMEZENÁ - ZAKUPTE SVÉ VSTUPENKY VČAS.

Zvolte si variantu:

Cena od 50 Kč