meteorit La'Gad 002 - 1 gram

Vyprodáno TOP !

TOP PRODUKT

Maličký, ale velice vzácný Pallasit. V oficiální databázi je stále uvedeno jako oficiální množství 1 kus o váze 16,6 gramů. Jedná se o teprve třetí Pallasit ze severozápadní Afriky. Nalezen byl světoznámým lovcem meteoritů Michaelem Farmerem, který nalezl několik dalších kusů a potvrdil, že minimálně několik malých kousků by v této lokalitě Al Mahbas měl najít každý. Problémem ale je, že dopadové pole leží v uzavřené vojenské zóně těsně u Alžírských hranic a běžný člověk se tam skoro nemá jak dostat. Tato oblast byla připojena k Maroku proti vůli místních občanů a armáda zde velmi přísně kontroluje cizí návštěvníky, takže sám Michael byl skoro zatčen. Zajímavostí je, že místní nomád zde našel kus o hmotnosti asi 2,5 Kg, pak jej schoval v písku, když byl unaven a potřeboval si odpočinout a tento kus se už nikdy nenašel.(kdo ví, kam ho schoval). 

Podařilo se nám sehnat pár kousků tohoto velmi vzácného Pallasitu, větší kusy (které jsou již prodány) jsme ověřili spektrometrickou analýzou (vše v pořádku) a zůstává nám pár maličkých kousků, které jsme spárovali tak, aby v krabičce kterou Vám nabízíme byly vždy 2 kousky z celkovou váhou minimálně 1 gram. 

Těchto krabiček nyní nabízíme pár kousků, proto neváhejte tento skvost pořídit i do Vaší sbírky. Meteority jsou ponechány v nálezovém stavu a součástí je samozřejmě certifikát.

450,00 Kč
Please select variants first