Muonionalusta / železný meteorit / 2,2kg

zprostředkovaný prodej

CENA K JEDNÁNÍ.

TOP PRODUKT! Velmi sběratelsky žádaný meteorit. Celotvar, vhodný k dalšímu zpracování. Meteorit pochází přímo od jeho nálezce. K dispozici i další kusy, v případě zájmu nás kontaktujte.

V zastoupení majitele nabízíme tento meteorit.

Na tento kus platí naše standardní záruky na pravost (certifikát od meteority.com, člena prestižní Světové sběratelské asociace IMCA) a součástí je i analýza složení tohoto kusu. 

Nejsme prodejci, ale pouze zprostředkovatel, prosíme neobjednávejte přes náš web, v případě zájmu nás kontaktujte.

jméno meteoritu: Muonionalusta

lokalita: Norrbotten, Švédsko

typ meteoritu: železný, IVA

pozorovaný pád: NE

nalezen: 1906

oficiální nalezené množství: 230 Kg (množství je ale mnohem vyšší, ve Švédsku lze získat povolení a tyto meteority hledat)

váha vzorku: 2206 gramů

velikost: srovnávací kostička má velikost 1x1x1 cm

úprava vzorku: celotvar, čištěný, ošetřený pro dlouhou životnost.

Zboží odpovídá fotografii

Tento známý železný meteorit ze Švédska je mezi sběrateli známý tím, že má velmi krásnou strukturu Widmanstättenových obrazců, které vzniknou na řezu po naleptání kyselinou dusičnou.

Chemické složení je 8,42% Ni, 2,24 ppm Ga, 0,133 ppm Ge, 1,6 ppm Ir, zbytek je železo Fe. Poprvé je tento meteorit zmiňovaný v roce 1906. Lokalita se nachází za polárním kruhem, v severní části Švédska, u vesnice Kitkiöjoki. 

Meteorit je klasifikován jako oktaedrit třídy IVA a na zemi dopadl přibližně před 1 milionem let. Během pohybu ledovce byly jednotlivé kusy přemístěny i na jiná místa, než je místo původního pádu. 

89 000 Kč