Seymchan / Pallasit / 14,6 gramů

TOP!/zprostředkovaný prodej

TOP PRODUKT! Velmi sběratelsky žádaný meteorit. 

V zastoupení majitele nabízíme tento meteorit.

Na tento kus platí standardní záruky na pravost (certifikát od meteority.com), 30 dní na vrácení zboží a další. Nejsme prodejci, ale pouze zprostředkovatel, prosíme neobjednávejte přes náš web, v případě zájmu nás kontaktujte.

Vzhledem k ceně vzorku a dopravy zdarma je možná platba na dobírku, ale majitel vyžaduje zaplacení zálohy na dopravu a pojištění . Pro více info nás kontaktujte, nebo lépe zvolte platbu převodem, protože platí stejně jako pro jakýkoli jiný vzorek možnost 30 dnů od nákupu vzorek vrátit bez udání důvodu.


V roce 1967 byl nalezen 1. kus o váze 272,3 Kg, druhý vzorek o váze 51 Kg byl nalezen téhož roku pouze 20 metrů od místa prvního nálezu.

V roce 2004, během nové expedice bylo nalezeno dalších 50 Kg vzorků. Zajímavostí je, že až do této doby se mělo za to, že tento meteorit patří mezi klasické železné meteority, ovšem asi 20% z nejnovější várky vzorků obsahovalo krystaly Olivínu a tak se zjistilo, že jde ve skutečnosti o Pallasit.

Existují proto 2 typy vzorků, s nebo bez krystalů Olivínu. Velmi zajímavé jsou i vzorky, které obsahují část pouze železné plochy a část s Olivíny. 

typ meteoritu: Pallasit, PMG

název: Seymchan

lokalita: Rusko, Magadan

pozorovaný pád: NE

nalezen: červen 1967

oficiální nalezené množství: 373,3 Kg

váha vzorku: 14,6 gramů

velikost:  srovnávací kostička má velikost 1x1x1 cm

zpracování meteoritu: řez, leštěný a leptaný, velmi tenká vrstva laku.
9 500 Kč 11 500 Kč