NWA X / kamenný / 160,6g

TOP/zprostředkovaný prodej

V zastoupení majitele nabízíme tento krásný meteorit.

Na tento kus platí standardní záruky na pravost (certifikát od meteority.com), 30 dní na vrácení zboží a další. Nejsme prodejci, ale pouze zprostředkovatel, prosíme neobjednávejte přes náš web, v případě zájmu nás kontaktujte.

V ceně zboží je zahrnuta pojištěná doprava. Vzhledem k ceně zboží, při objednání na dobírku majitel vyžaduje zálohu, která bude odečtena z dobírkové částky.

100% ověřeno - spektrometrická analýza složení je součástí

Krásný, výstavní kus kamenného Chondritu NWA, natavená kůra, velký lom s pohledem dovnitř kamene. Součástí je velký dřevěný box, potvrzení o původu kamene a výsledek spektrometrické analýzy . 

název: NWA X

klasifikace: kamenný meteorit (Chondrit)

země: Alžír

pozorovaný pád: ne

nalezen roku: 2020

váha: 160,6 gramů

úprava: surový

Chondrity obsahují stejné množství a poměr prvků jako Slunce, kromě těkavých prvků jako vodík a helium, a tak se soudí, že vznikly několik miliónů let po zrodu sluneční soustavy . Také jsou neuvěřitelně staré. Nejstarší kamenné meteority jsou staré 4,56 miliardy let!

Unikátní složení. Většina meteoritů obsahuje unikátní železo-niklovou slitinu, která se v pozemských horninách nevyskytuje. Je tak velmi spolehlivým poznávacím znakem.

Kamenné meteority obsahují rovněž tzv. chondry - malé kuličkové útvary, vzniklé nahromaděním mlhoviny a kosmického sedimentu.

5 900 Kč 7 500 Kč